بارها شده است که بنا به هر دلیلی کاربران قصد داشتند یک صفحه وب را هنگامی که به اینترنت دسترسی دارند ذخیره کرده و پس از قطع اینترنت به صورت آفلاین آن را مشاهده کنند. در این خبر قصد داریم نحوه ذخیره سازی و اجرای آفلاین یک صفحه وب را به طور کامل شرح دهیم. برای این کار در مرورگر کروم، کاربر کافی است روی گزینه Control Google Chrome که در سمت راست نوار URL که به صورت علامت سه نقطه نشان داده شده است کلیک کند. مرحله بعدی انتخاب گزینه More Tools و کلیک روی عبارت Save Page as است.

در مرورگر فایر فاکس نیز همانند مرورگر کروم کاربران با کلیک بر روی گزینه Open Meno و انتخاب گزینه Save Page as و انتخاب محل ذخیره صفحه وب، می‌توانند صفحه وب مورد نظر خود را ذخیره کرده و پس از قطع کردن اینترنت آن را مطالعه کنند. علاوه بر این این مرورگر به کاربران امکان استفاده از Offline Reading Mode را می‌دهد که در منوی فایرفاکس و در بخش More قرار گرفته است که این قابلیت به کاربران امکان مشاهده کلیه صفحاتی که به تازگی آن‌ها را مشاهده می‌کنند را خواهد داد.

11791171 904 - چگونه صفحات وب را به صورت آفلاین مشاهده کنیم؟

در مرورگر دستگاه‌های اندرویدی کاربر باید روی گزینه سه نقطه که در سمت راست نوار URL قرار دارد کلیک کرده و سپس گزینه Download را انتخاب کند. علاوه بر این در دستگاه‌های اندرویدی کاربران می‌توانند پس از باز کردن منوی مرورگر روی گزینه Save as PDF کلیک کنند تا صفحه وب به طور کامل برای آن‌ها به صورت PDF ذخبره شود.

در دستگاه‌هایی با سیستم عامل iOS نیز کاربران با انتخاب گزینه Share و انتخاب Add to Reading List می‌توانند صفحه وب را به بخش Offline reading list مرورگر سافاری اضافه کند.

در نسخه دسکتاپ مرورگر سافاری، کاربران پس از انتخاب گرینه File و انتخاب گزینه Save as، با انتخاب Export as PDF می‌توانند به صفحه مورد نظر خود به صورت PDF دسترسی پیدا کنند. همچنین کاربران می‌توانند بدون خروجی گرفتن از نرم افزار و صرفا استفاده از محیط نرم افزار صفحات مورد نظر خود را ذخیره کنند، برای این کار کافی است روی گزینه Preferences کلیک کرده و سپس روی عبارت advanced کلیک کنند؛ در این مرحله با انتخاب گزینه Save article for offline reading، مرورگر به صورت خودکار صفحات مشاهده شده را ذخیره خواهد کرد.

یک افزونه به نام Pocket نیز برای مرورگرهای وب در دسترس است که عملکرد این افزونه صرفا به ذخیره کردن صفحات وب مربوط می‌شود.

منبع:باشگاه خبرنگاران