این روزها که بسیاری از شرکت های ایالات متحده درگیر مبارزه با کرونا هستند، اسپانیا از روشی متفاوت تر برای مبارزه با کرونا استفاده کرده است. نیروی پلیس اسپانیا از پهپادهای مجهز به  بلندگو در اماکن عمومی استفاده کرده است تا به شهروندان در مورد لزوم قرنطینه خانگی هشدار دهد.

5f5sd6f6sdf46s8d 300x200 - پلیس اسپانیا از پهپاد برای تذکرهای کرونایی به شهروندان استفاده می کند

اسپانیا پس از مشاهده افزایش شدید موارد کرونا در روزهای اخیر ، وضعیت اضطراری اعلام کرده و به شهروندان خود دستور داده است که به جز سفرهای ضروری، در خانه بمانند.

طبق آمار سازمان بهداشت جهانی ، اسپانیا تا تاریخ 15 مارس بیش از 7،700 مورد ابتلا به کرونا و 288 مرگ را ثبت کرده است. پیش از اسپانیا، چین از پهپاد  و سایر فناوریهای پیشرفته برای اهداف مشابه استفاده کرده است. یک فیلم منتشر شده در روز یکشنبه توسط بی بی سی نشان می دهد خیابان های کاملاً متروک مادرید توسط پهپادها اداره می شوند. البته پهپادها توسط نیروهای انسانی کنترل می شوند که از طریق بلندگو هشدارهایی را از طریق آنها انتقال می دهند.

از همه 40 میلیون جمعیت این کشور خواسته شده است که جدا از سفرهای لازم در خانه بمانند . این همان سیاستی است که قبلاً توسط ایتالیا نیز اجرا شده بود. اما تاکتیک های اسپانیا شباهت زیادی به تاکتیک های نظارتی گزارش شده توسط چین دارد ، که از پهپادها، ربات ها و نرم افزارهای  تشخیص چهره  برای کاهش شیوع این بیماری استفاده می کرد.

منبع:انتخاب