بر اساس اطلاعات فاش شده از شرکت مایکروسافت حداقل  دو تن از کارمندان این شرکت به کرونا مبتلا هستند. یکی از این دو نفر در سیاتل کار می کند و کارمند دیگر از کارمندان دورکاری است که در لینکدین کار می کند.

به نقل از بیزینس اینسایدر، مایکروسافت ساعاتی پیش  تأیید کرد که دو کارمند مایکروسافت به بیماری کرونا مبتلا شده اند.

drgdrdgdhrd6 300x200 - حداقل 2 کارمند مایکروسافت به کرونا مبتلا شده اند

مایکروسافت می گوید که این دو کارمند به سرعت قرنطینه شده اند. یکی از کارمندان در دفتر مرکزی ردموند مایکروسافت کار می کند و دیگری کارمند دورکار لینکدین است. سخنگوی مایکروسافت در بیانیه ای گفت: “ما با مقامات بهداشت عمومی محلی همکاری می کنیم تا پشتیبانی لازم را به همکارانمان و خانواده آنان ارائه دهیم. ما همچنان به ارائه راهنمایی در زمان واقعی برای کارمندان می پردازیم و مطابق با راهنمایی های بهداشت عمومی اقدامات مناسب را انجام می دهیم.

کینگ کانتی ، که مایکروسافت در آن مستقر است ، در مرکز کانون ویروس کروناویروس در ایالات متحده قرار گرفته است. این شهرستان دارای 51 مورد مبتلا به  COVID-19 یا بیماری کرونا و 10 مرگ ناشی از آن است. مایکروسافت اعلام کرده که همچنان به فروشندگانی که به شکل  ساعتی در منطقه سیاتل و شمال کالیفرنیا کار می کنند پرداخت خواهد داشت حتی اگر شرایط به شکلی باشد که آنها نمی توانند به  محل کار خود بیایند.این شرکت پیش از این از کارمندان منطقه سیاتل و منطقه خلیج سان فرانسیسکو خواسته بود تا 25 مارس از خانه کار کنند.