این روزها  دیدن مردم سراسر جهان با ماسک، تصویری رایج است. اما شیوع کم سابقه  و سریع یک بیماری عالم گیر باعث شده است که بسیاری از مردم و حتی کادر درمانی به ماسک های بهداشتی دسترسی نداشته باشند. در چنین شرایطی یک زوج نیویورکی در اقدامی جالب ماسک های سه بعدی تولید کرده اند.

به گزارش سرویس آی تی و فناوری انتخابف بسیار مهم است که کارمندان مراقبت های بهداشتی که با بیماری کرونا مبارزه می کنند به وسایل محافظ دسترسی داشته باشند.

fspoefkspeof 300x201 - تولید ماسک سه بعدی برای مبارزه با کرونا توسط یک زوج نیویورکی ای

براساس آمارهای اخیر ، شیوع کرونا که از چین آغاز شده است، باعث کشته شدن 10،000 نفر در سراسر جهان و بیش از 246،000 نفر شده است.آمريكا بيش از 14000 مورد و 212 فوت را گزارش كرده است.

اکنون یک زن و شوهر در خارج از سیراکوز ، نیویورک ، از شغل چاپ سه بعدی خود برای چاپ صدها محافظ صورت برای کارمندان مراقبت های بهداشتی استفاده می کنند. از آنجا که بیماری کرونای جدید ، COVID-19 ،همچنان در سرتاسر جهان رواج دارد ، کارمندان مراقبت های بهداشتی با کمبود لوازم، از جمله ماسک های محافظ صورت مواجه هستند.

اسحاق بودمن و استفانی كیف از طریق شركت خود Budmen Industries در حال چاپ محافظ هایی هستند كه توسط كاركنان بهداشتی پوشیده می شوند. در این ماسک ها  یک تکه از ورق های پلی اتیلن به ویزور وصل شده است تا به عنوان یک سد محافظتی بین کارمندان مراقبت های بهداشتی و بیماران عمل کند. پلی اتیلن را می توان برای مصارف ضد عفونی جایگزین کرد.

این زن و شوهر با چاپ 50 ماسک از روز یکشنبه آغاز به کار کردند و هم اکنون 16 چاپگر برای  تولید 300 محافظ تا پایان هفته استفاد می کنند. هزینه تولید هر یک محافظ حدود 8 دلار است.

منبع:انتخاب