شرکت سامسونگ در گزارش فصلنامه خود برای دوره ژانویه – مارس ۲۰۲۰ نتایجی قابل توجه ارسال کرده است که به نظر بسیار مثبت می‌رسند. این شرکت نه تنها انتظارات تحلیلگران را برآورده کرده است بلکه موفق شده از پس مواجهه با همه گیری کرونا بر بیاید.

به دلیل تغییرات فصلی، سامسونگ تا حدودی کاهش جزئی درآمد را نشان داده است، اما سود این شرکت در مقایسه با سه ماهه نخست سال ۲۰۱۹ افزایش یافته است.

856685 144 300x300 - افزایش سود سه ماهه نخست گوشی‌های هوشمند سامسونگ در دوران همه گیری COVID-۱۹
به طور کلی تجارت تلفن همراه نسبت به ۱۲ ماه پیش درآمد کمتری داشته، اما سود عملیاتی افزایش یافت. با وجود کاهش در واحد‌های حمل و نق، راه اندازی تولید گلکسی S۲۰ و گسترش نمونه کار‌های ۵G به این شرکت کره‌ای اجازه داد تا سودآوری خود را نجات دهد.

البته سامسونگ حدس زده که این سودآوری در سه ماهه دوم سال تکرار نشود، چرا که قدرت خرید مردم کاهش یافته است و احتمال دارد نتوانند مانند ماه‌های گذشته به خرید گوشی‌های هوشمند بپردازند.

سامسونگ برای بقیه سال ۲۰۲۰ پیش بینی جسورانه‌ای انجام نمی‌دهد، اما یک موضوع قطعی است. همه تولید کنندگان با هدف تشدید بیشترین رقابت در بازار تلفن‌های هوشمند، هدف خود را به حداقل می‌رسانند. این شرکت فاش کرد مدل‌های جدید قابلیت تا شدن دارند و انتظار می‌رود مدل‌های جدید ۵G باشند.