تیم های هواوی، اوپو، ویوو، شیائومی برای کمک به برنامه نویسان بین المللی و مبارزه با تحریم های گوگل، برنامه های کاربردی را به فروشگاه های برنامه اختصاصی خود منتقل می کنند.

به گزارش سرویس آی تی و فناوری انتخاب، جنجال ممنوعیت و محدودیت های ایالات متحده علیه هواوی در حال حرکت به سمت یک بازی شطرنج در مقیاس بزرگ با حرکات دقیق و محاسبه شده از دو طرف تبدیل شده است.

wdaiwjdoijowdi 300x201 - اتحاد غولهای فناوری چین علیه تحریمهای ایالات متحده

احتمالاً بزرگترین مسئله هواوی در حال حاضر عدم وجود برنامه های شخص ثالث محبوب در گالری برنامه آن است اما طبق گزارش جدیدی از رویترز، هواوی با غول های گوشی هوشمند چینی مثل شیائومی، ویوو و اوپو همکاری کرده است تا برنامه نویسان بین المللی فعالیت های خود را راحت تر ارائه دهند. این روش درواقع راه انتقال برنامه ها و محتوای آنها به طور همزمان در فروشگاه های اختصاصی تولید کنندگان است.

اکنون تیم هواوی، اوپو، ویوو و شیائومی برای کمک به برنامه نویسان برنامه های کاربردی را به فروشگاه های برنامه اختصاصی خود منتقل می کنند. این پلتفرم جدید که با عنوان اتحاد جهانی خدمات توسعه دهنده GDSA) ) لقب گرفته است، چندین منطقه از جمله هند ، اندونزی ، مالزی ، روسیه ، اسپانیا ، تایلند ، فیلیپین و ویتنام را هدف قرار می دهد.

هدف اصلی این اتحاد، فراهم کردن بسترهای یک مرحله ای به توسعه دهندگان برنامه است که بتوانند همزمان برنامه های خود را در کلیه فروشگاه های اپلیکیشن گروه مذکور از تولید کنندگان بارگذاری کنند. بازی ها، موسیقی ، فیلم ، کتاب و مجله دیگر دسته بندی محصولات هستند که می توانند از عملکرد GDSA استفاده کنند.

این اتحاد جدید گامی آشکار به سوی استقلال از گوگل و پلی استور در بازارهای بین المللی است که تولید کنندگان چینی گزینه های زیادی برای اکوسیستم های فروشگاه های ثابت ندارند. کل این پروژه هنوز در مراحل ابتدایی خود است ، بنابراین ما هنوز انتظار موفقیتهای اساسی را نداریم ، اما مطمئناً جالب خواهد بود که ببینیم آیا این اتحاد جدید می تواند به هوآوی کمک کند تا بتواند یک سبد نرم افزار کاملاً عالی را ایجاد کند یا خیر

منبع:انتخاب